Home / İnternet / Facebook, Messenger’a Konum Paylaşma Özelliği Getirdi

Facebook, Messenger’a Konum Paylaşma Özelliği Getirdi

Messenger‘ın yeni canlı konum özelliği ile gerçek zamanlı yerinizi arkadaşlarınızla ve ailenizle bir saate kadar paylaşmanıza olanak tanıyor.

Facebook kendi mesajlaşma uygulamasına getirdiği canlı konum özelliği gereksiz gözükse de çok ilgi çekeceğe benziyor. Pazartesi günü, Facebook, kullanıcıların arkadaşlarınızla ve ailenizle güncel konum bilgisi paylaşmalarını sağlayan yeni Messenger özelliği olan Live Location‘ı kullanıma sunmaya başladı. Bir saate kadar, gerçek zamanlı konumunuzu istediğiniz herhangi bir kişiye gösterebilirsiniz. Rehber ile yolda olduğunuz sırada ilerlemenizi izleyebilir veya başka yerde bir araya geldiğinizde bulunduğunuz yeri bulabilir. Ayrıca, bulunduğunuz yere arabayla ne kadar süreceğini tahmin edebiliyor.

Özelliği mantıklı bir şekilde anlatılacaksa örneğin, bir arkadaşınız ile konuşuyorsunuz. Arkadaşınız size hiç bilmediğiniz bir yere davet ediyor ve nerede olduğunu tam olarak bilemiyorsunuz. Tam bu nokta özellik devreye girerek arkadaşınız sizinle canlı konum paylaşıyor ve bu sayede arkadaşınızın yanına gidebiliyorsunuz.

Bir saate kadar canlı konum paylaşıyor, arkadaşınızın yanına giderken ne kadar ilerlediğinizi ve ne kadar kaldığını gösterebilir. Hatta arabayla ile ulaşım sağlayacaksanız ne kadar sürede varacağınızı tahmin edebilir. Google Haritalar gibi bir bir fonksiyon yer alsa da artık pratik olarak hızlıca arkadaşınıza ulaşabileceksiniz.

About Samet

Check Also

Nokia 8, Nokia’nın resmi sitesinde göründü

Nokia yanlışlıkla mı yayınladı yoksa sahte ekran görüntüsü mü? Nokia 8’le ilgili sızıntılar iyice arttı, hatta son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Tekil Kişi Ziyaret Etti