Home / Mobil / Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın ekran boyutu belli oldu

Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın ekran boyutu belli oldu

Galaxy S9’la ilgili iddialar başladı. Ekran boyutu hakkında bazı spekülasyonlar var.

Samsung Galaxy S8 çıkalı dört ay olmuşken, Galaxy S9 söylentileri ortaya çıkmaya başladı. Yeni nesil üst düzey telefonların ekran boyutu hakkında bir takım detaylar var.

The Investor’un raporuna göre Galaxy S9’da 5.77 inç-lik, Galaxy S9+’ta ise 6.22 inç-lik Sonsuz Ekran (Infinity Display) yer alacak. Kaynak, Samsung’un ekran bölümünü (Samsung Display) bu konuda bilgilendirdiğini iddia ediyor.

Aslında bunun anlamı Galaxy S9’un ekranının şimdiki modellerle aynı şekil ve boyuta sahip olması demek. Bu durumda tasarımın da büyük ölçüde şimdikine benzer olması şaşırtıcı olmaz.

Ekran teknolojisinde değişiklik olabilir. Samsung’un Sunflower kod adıyla yeni AMOLED ekran geliştirdiği kaç sefer rapor edildi. Ayrıca şirket parmak izi tarayıcısını da bu ekrana entegre etmeye çalışıyor.

Başlangıçta Galaxy Note 8’de Sunflower AMOLED panelin olacağına dair söylentiler vardı, ama bazı teknik sorunlardan dolayı telefonda bu panelden vazgeçildi.

Son olarak The Investor, Galaxy Note 9’da henüz duyurulmamış 6.3 inç-lik Sonsuz Ekran’ın olacağını iddia ediyor.

About Emre Aklan

Check Also

WhatsApp’ın yeni Youtube özelliği şimdilik iPhone’da var

 WhatsApp ekibi testlere başladı bile. WhatsApp geliştirici ekibi şu anda sohbet penceresinde Youtube videolarını izlemeye izin veren yeni özelliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Tekil Kişi Ziyaret Etti