Home / İnternet / İnstagram Canlı Yayın Özelliği Bütün Kullanıcılara Açıldı

İnstagram Canlı Yayın Özelliği Bütün Kullanıcılara Açıldı

İnstagram‘da kısa süre önce kısıtlı olarak sunulan canlı yayın özelliğini artık tüm dünya kullanabilecek.

lk olarak Kasım ayında duyurulan ve Aralık ayında kısıtlı sayıda ülkede kullanıma sunulan Instagram’ın canlı yayın özelliği, tüm dünya için kullanıma açıldı. Şirketin resmi blogundan yapılan açıklamaya göre , tüm dünyadaki kullanıcılar önümüzdeki haftadan itibaren bu özelliği kullanımaya başlayabilecek.

Canlı yayın özelliği dünya geneline açılmasıyla birlikte özellikleri de ortaya çıkmış durumda. En başında hatırlatmak gerekirse bu özellikten İnstagram‘ın 10.0  ve üstü sürümüne sahip olan kullanıcılar yararlanabilecekler. Ayrıca canlı yayınlar maksimum 1 saat süreceği ve canlı yayınların hiçbirisi kaydedilmeyeceğini yani daha sonradan tekrardan izleme imkanı olmadığını duyurdu.

– Canlı Yayın Nasıl Başlatılıyor?

Yapmamız gereken Anasayfa da iken parmağımızla ekranın solundan sağa doğru sürükleme işlemi gerçekleştirme, daha sonra NORMAL’den CANLI’ya alarak canlı yayına !Canlı Video Başlat’ diyerek işlemi başlatabiliriz. Bu arada sizi takip eden kişilere de bildirim gönderilecek bu sayede rahatça erişim sağlaya bileceksiniz. Diğer canlı yayın platformlarında da olduğu gibi izleyicilere yorum yapma ve beğenme imkanı sunan Instagram, canlı yayınlarınızı kaydetmeyecek. Rakibi konumunda olan Periscope gibi canlı yayınları tekrar izleme imkanı sunmayacak olan Instagram, bu konuda Snapchat’i örnek almışa benziyor.

About Samet

Check Also

Nokia 8, Nokia’nın resmi sitesinde göründü

Nokia yanlışlıkla mı yayınladı yoksa sahte ekran görüntüsü mü? Nokia 8’le ilgili sızıntılar iyice arttı, hatta son …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Tekil Kişi Ziyaret Etti