Herkese Merhaba,

Bugün size çevreyle etkileşime girmenize imkan sağlayan, bir arttırılmış gerçeklik uygulaması olan QuiverVision’ı tanıtacağız. 

Bu uygulama çocuğunuzun hayal dünyası ile çevresi arasında bir köprü oluşturacak ve kendisini daha kolay ifade etmesini sağlayacak. Çocuğunuzun özgürce boyadığı görseller cep telefonu uygulaması ile hayat bulacak ve birlikte keyif dolu vakit geçireceksiniz. 

Şimdi uygulamanın nasıl kullanıldığına değinelim. İlk olarak Quivervision uygulamasını iOS ya da Android cihazımıza indiriyoruz. İkinci adımda uygulamanın hazır olarak bizlere sunduğu görselleri yazıcımızdan çıktı olarak alıyoruz. Daha sonra çocuğumuzla ya da öğrencilerimizle keyif dolu boyama sürecine başlıyoruz. Son olarak hayalleri gerçeğe dönüştürüyor ve birlikte keyif dolu vakit geçiriyoruz. 

Boyama işlemini tamamladıktan sonra telefonda uygulamayı açarak, resmi cihaza okutmamız yeterli. Okutma işleminden sonra resimler cihazınız üzerinde canlanacak ve sizin boyadığınız şekilde cihazınızın üzerinden kontrol edilebilecek. Gördüğünüz gibi sadece birkaç dakika içerisinde çok basit bir şekilde hayallerimizi gerçeğe dönüştürdük. 

Şimdi biraz da daha önceki deneyimlerinden bahsetmek istiyorum size. Oğlumla beraber önce bir itfaiye arabasını dilediğimiz gibi boyadık ve daha sonra onu bazı hikayelerde kullandık. Çok sıcak bir günde boyadığımız itfaiye arabasından çıkan hortumu güneşin üzerine tuttuk ve biraz da güneşi serinlettik. Evin içinde top oynamak yasak olduğu için top oynayan bir çocuğu boyadık ve telefonumuzda ona futbol oynattırdık. 

Siz de çocuğunuzla ya da öğrencilerinizle birlikte senaryolar geliştirerek bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Sorularınız olursa yorum bölümünde bizlere sormaktan lütfen çekinmeyin, memnuniyetle cevaplarız.


Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir